shop

disease

sponor

email

جستجو

 برگزاری همایش ملی آبزی پروری نوین در ارتباط با ماهیان زینتی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
دسته: اخبار و اطلاعیه ها
آخرین به روز رسانی پنج شنبه, 12 فوریه 2015 20:34
نوشته شده توسط مدیر سایت بازدید: 3132

سرویس وبگردی سایت ماهی به نقل از خبرگزاری ایرنا :همایش ملی آبزی پروری نوین روز سه شنبه با حضور 150نفر از محققان، کارشناسان و تولید کنندگان عمده ماهیان زینتی از نقاط مختلف کشور در پژوهشکده ملی تحقیقات گل وگیاه محلات برگزار شد.
دبیر همایش هدف از برگزاری این رویداد علمی را توسعه آبزی پروری با استفاده از آخرین یافته های پژوهشی ،اشتغالزایی و ترویج اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

سید 'سعید مسیحا ' افزود: در این همایش 15پژوهش علمی در راستای روشهای نوین تکثیر ماهیان زینتی ارائه و خلاصه ای از این مقاله ها در قالب یک کتابچه و سی دی به شرکت کنندگان در این همایش داده شد .

سرپرست معاونت پژوهشی موسسه تحقیقات علوم شیلات کشور نیز در این همایش گفت: استفاده از هورمون بهترین شیوه تکثیر ماهیان زینتی است اما در این روش باید اصول فنی برای کاهش اثرات و عوارض زیست محیطی رعایت شود.

'همایون حسین زاده صحافی' افزود: بسیاری ازتولید کنندگان ماهیان زینتی در کشور ایران با وجود استفاده از هورمون برای تکثیر ماهیان زینتی، به علت نداشتن آموزش صحیح نتیجه مثبتی نمی گیرند.

چند تن از اعضای هیات علمی دانشگاههای اصفهان، تهران و یاسوج نیز در این همایش به ارائه آخرین یافته های تحقیقاتی و روشهای نوین تکثیر ماهیان زینتی پرداختند.

در حال حاضر 90 درصد صادرات ماهیان زینتی کشور از شهرستان محلات از توابع استان مرکزی انجام می شود که این نشان دهنده اهمیت و جایگاه این شهرستان در امر تولید و پرورش ماهیان زینتی است.

محلات قطب اصلی پرورش ماهیان زینتی در کشور است وسالانه هفت میلیون قطعه ماهی زینتی در این شهرستان تولید می شود که از این تعداد 300 هزار قطعه به خارج کشور صادر می شود.

نوشتن دیدگاه

ورود به سایت

عضویت در خبرنامه سایت

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید

پیام ارسالی به ایمیتان را تایید نمایید

FeedBurner

خبر خوان سایت ماهی

خوراک ساز سایت ماهی

آمار سایت

امروز173
دیروز242
این هفته4333
این ماه7059

آی پی بازدیدکنندگان : 35.175.120.174
Unknown ? Unknown Sun 17 Nov 2019 20:14

نظر سنجی